Tajemnicza nazwa Anthropos sugeruje, że nie będzie to opowieść o tortach ani o piwie. Będzie to opowieść o mamutach, ich łowcach oraz najstarszej sztuce Europy.
Oczywiście, że możesz dzieciom puścić film dokumentalny, ale jak wiadomo nic nie zastąpi wrażeń na żywo… Zabierz je w podróż w czasie, do Pawilonu Anthropos. Morawskie Muzeum Ziemskie przygotowało tu imponującą ekspozycję poświęconą najdawniejszym dziejom osadnictwa na terenie Moraw i Europy. Unikalna kolekcja jest jedną z największych w Europie. Ale to nie jedyne tutejsze naj…
Kolejnym jest na przykład 3,5-metrowy włochaty model mamuta z mamuciątkiem. Tyle metrów wysokości miały dorosłe mamuty, na które polowali nasi przodkowie.
Muzeum pokazuje rozwój człowieka w kilku tematycznych częściach: Morawy łowców i zbieraczy, Najstarsza sztuka Europy i Technologie paleolitu, Genetyka w rozwoju człowieka oraz Dzieje gatunku ludzkiego. Zaprezentowano tu życie i zachowanie naczelnych, które ze wszystkich stworzeń są najbliższe człowiekowi.
Obok cichych i nieruchomych eksponatów muzealnych znajdziesz tu interaktywne prezentacje wykorzystujące nowoczesne technologie audiowizualne, dioramy, a także rekonstrukcje trybu życia prehistorycznych łowców i zbieraczy oraz środowiska, w którym żyli.
Każdy Czech słyszał kiedyś nazwisko Zdeněk Burian. Był to malarz i ilustrator, który zasłynął reprodukcjami o tematyce paleontologicznej. Ilustrował m.in. najsłynniejszą czeską książkę o życiu ludzi czasów prehistorycznych „Łowcy mamutów” autorstwa E. Štorcha. Morawskie Muzeum Ziemskie nie mogło go pominąć…
Odwiedzając Anthropos, warto skorzystać z karty BrnoPas, która oferuje zniżki na bilety wstępu, bezpłatny transport po Brnie i wiele innych korzyści.
Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.
znaleziono 12 miejsc
6 tysięcy metrów kwadratowych nauki pokazuje, jak działa świat. I to w sposób atrakcyjny i zrozumiały zarówno dla 5-letniej księżniczki, jak i 40-letniego taty. Czas wystrzelić rakietę.
Nowoczesna świątynia nauki nie bez powodu zbiera lajki. Oferowane przez nią programy są po prostu mega.
„Mamo, Mendel to był ten pan od grochu?“ Czyli Poznaj brneńskiego geniusza oraz miejsce, w którym zrodziła się genetyka.
Jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Brnie, słynne więzienie, amfiteatr letni i idealne miejsce na spacery z widokiem na miasto – witaj na Špilberku.
W drugim co do wielkości mieście w Czechach znajdziesz drugie co do wielkości muzeum sztuki. Ale pod wieloma względami jest to numer jeden!
Dlaczego muzeum zdobywa nagrody jedna po drugiej? Ponieważ technika nie jest tu jakąś wyższą filozofią! To znaczy jest i nie jest…
Masz ochotę na porządne muzeum z rzadkimi eksponatami? Już sam budynek i jego otoczenie są warte zobaczenia. Skieruj swoje kroki na Zelný trh.
Czy Napoleon zawitał do Brna? Tak! Co więcej, w pamiętnym roku 1805 w stolicy Moraw spędził więcej czasu niż na polu bitwy pod Austerlitz.
Brno nie posiada metra. Mimo wszystko w tutejszych podziemiach panuje całkiem spory ruch. W upalny letni dzień można zażyć ochłody w labiryncie pod Zelným trhem lub w ossuarium u św. Jakuba.
Łaźnie piwne w centrum Brna oferują szeroką gamę relaksujących kąpieli i zabiegów dla każdego, nie tylko dla wyznawców złotego trunku.
Pokaźna secesyjna willa wygląda bardziej jak pałac. Jest przypomnieniem rodziny, której przedsiębiorczy zapał na zawsze zmienił charakter wsi Svitávka.